RECENZJE

Recenzje i opinie o książce Mała księga niczego. Nowoczesne średniowiecze Ja KarmazynowegoOCENY i OPINIE

Dodaj książkę
„Mała księga niczego. Nowoczesne średniowiecze” Ja Karmazynowego do swojej biblioteczki na LubimyCzytac.pl i zobacz opnie innych czytelników o tej książce:


Książka Mała księga niczego. Nowoczesne średniowiecze Ja Karmazynowego na Lubimy Czytać

RECENZJE

„Mała księga niczego. Nowoczesne średniowiecze” to debiut literacki autorstwa Ja Karmazynowego, który został wydany nakładem Wydawnictwa AlterNatywnego. Czy jest to książka łatwa, prosta i dla każdego? Nie, aczkolwiek właśnie ta zawiłość spodobała mi się najbardziej. Rozpoczynając czytanie tej książki, miałam wrażenie totalnego chaosu. […] Z biegiem czasu autor po kolei w mniej lub bardziej oczywisty sposób łączył historię w jedność, ukazując wizję niektórych zdarzeń z różnych perspektyw.

(01.03.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Książka to opowieść recytatora, który wędruje przez postapokaliptyczny świat. Na swojej drodze spotyka wielu ludzi oraz wytworzone klony, te zaś same nie wiedzą, czy są klonem czy człowiekiem. Całym tym światem próbuje rządzić niejaki Mesjasz, przywódca religijny. […] Zakładam, że książka miała wpłynąć na czytelnika i nawet może trochę zmusić go do myślenia, i to na pewno zrobiła. […] Chociaż ten rodzaj literatury to kompletnie nie moje klimaty, cieszę się, że mogłam przeczytać tę książkę.

(08.01.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)[…] Mam wrażenie, że ta książka jest odzwierciedleniem naszego obecnego życia - wszechobecny chaos, nerwy, gonienie za wszystkim i niczym […]. Sam pomysł jest bardzo wyszukany i nietypowy, co czyni tę książkę całkiem przyjemną podróżą po wszechświecie.

(25.02.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Tajemniczy mówca, recytator Romah, przenosi nas do postapokaliptycznego świata i snuje swoją opowieść. […] Postapokaliptyczny świat jest okrutny, brutalny. Różni bohaterowie, różne motywacje, ale efekt w sumie ten sam... szukają sensu życia. Autor pokazuje, jak łatwo można zmanipulować drugiego człowieka, jak szybko działa efekt tłumu, a ludzie są tylko „nutami w czyimś koncercie”.

(06.02.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)„Mała księga niczego” to opowieść wędrownego recytatora. Postapokaliptyczna wizja świata, ale jednak jakby unowocześnione średniowiecze. Romah podczas swojej wędrówki poznaje nie tylko wielu ciekawych ludzi, ale i roboty, czy humanoidy. […] Byłam mega ciekawa historii tu przytoczonych. […] Bardzo podobało mi się myślenie głównego bohatera i to, dokąd zmierzał. Polecam samemu zapoznać się z tą historią […].

(27.02.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać),,Zabić, zabić, wybić, wykończyć, dobić, nasz gatunek!” Osoba, która tego nakazuje, wręcz wyzywa inne postacie, obraża je, by dosadniej zabrzmiały jej słowa. […] Jej gra psychologiczna była tu na wysokim poziomie. […] Jednak oprócz tej unikatowej postaci, będą też i inne, które przyczynią się do urozmaicenia przygody w postapokaliptycznym świecie.

(31.01.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)
Książka Mała księga niczego. Nowoczesne średniowiecze Ja Karmazynowego – wizualizacja
Zamów książkę Mała księga niczego. Nowoczesne średniowiecze Ja Karmazynowego– księgarnie i sklepy

LUB ZOBACZ WIĘCEJ:

Zobacz więcej – opis świata i bohaterów książki Mała księga niczego. Nowoczesne średniowiecze Ja Karmazynowego

Cytaty i fragmenty z książki Mała księga niczego. Nowoczesne średniowiecze Ja Karmazynowego